+421910281674

7 vecí, ktoré má mať profesionálna spoločnosť na čistenie a tepovanie kobercov, sedačiek a čalúnenia

cistenie-a-tepovanie-poprad
Profesionálne stroje na čistenie Powr-Flite kúpite už aj na Slovensku.

Ako si správne vybrať medzi “tepovačmi”?

V priebehu tohto roka máme veľa telefonátov od ľudí, ktorí sú nespokojní a rozčuľovali sa, keď si vybrali spoločnosť zaoberajúcu sa tepovaním kobercov, ktorá však nepriniesla výsledky, ktoré sľúbila.

Je pre nás vždy frustrujúce počuť, že iný miestny čistič kobercov vzal peniaze od zákazníka, ktorý mu dôveroval, a výsledkom bol premočený (koberec bol suchý až na druhý deň) alebo fľakatý koberec či sedačka.

Ľudia často nechcú príliš utrácať za službu čistenia kobercov a väčšinou si vyberú najlacnejšiu spoločnosť. Až neskôr zistia, že to nebola dobrá voľba a musia znova platiť za inú, drahšiu službu.

Tu sme si v našej spoločnosti ProfiCleanTatry © Poprad uvedomili, že keďže väčšina ľudí nemá skúsenosti s postupmi spoločností zaoberajúcich sa čistením kobercov a čalúnenia, nie sú si istí, na čo treba dávať pozor pri výbere kvalitnej spoločnosti na tepovanie.

Pri Vašom výbere firmy na tepovanie kobercov a čalúnenia sme preto zostavili zoznam vecí, ktoré by kvalitná profesionálna spoločnosť mala mať!

7 vecí, na ktoré treba dávať pozor pri výbere spoločnosti na čistenie kobercov:

  1. Sú odborne vyškolení a majú nejaký certifikát? Nebojte sa opýtať. Ak sú profesionálne vyškolení, budú viac ako radi, že Vám môžu ukázať svoje osvedčenia.
  2. Sú poistení? Tento bod je veľmi dôležitý. Zistite, či je spoločnosť na tepovanie kobercov poistená a či má ako súčasť svojho krytia poškodenie majetku pri poskytovaní služieb. Ak nie, tak nie sú kryté škody, ktoré môžu nastať pri čistení Vášho majetku a mali by ste hľadať inde.
  3. Majú nejaké recenzie? Ak má spoločnosť recenzie od predchádzajúcich klientov, oplatí sa ich pozrieť. Väčšina dobrých spoločností bude mať stránku na Facebooku, stránku Google Moja Firma alebo webovú stránku, na ktorej nájdete recenzie a fotografie prác, na ktoré sa môžete pozrieť.
  4. Aké vybavenie používajú? Profesionálna služba na čistenie a tepovanie kobercov, sedačiek a čalúnenia vyžaduje profesionálne vybavenie. Na ich webových stránkach by ste mali nájsť fotografie stredných až veľkých strojov na tepovanie, sušičky a prostriedky na odstraňovanie biologických aj syntetických škvŕn. Ľahký malý stroj napr. ako domáci vysávač, ktorý sa dá ľahko prenášať, určite nebude stačiť na dôkladné vyčistenie.
  5. Sú uniformovaný? Všetky dobré spoločnosti sú hrdými spoločnosťami a premýšľajú napríklad o rovnakých uniformách alebo označených vozidlách.
  6. Ponúkajú cenovú ponuku telefonicky alebo až pri návšteve? Ak Vám spoločnosť povie presnú cenu telefonicky, je pravdepodobné, že cena bude nepresná. Jediný čestný spôsob, ako získať presnú cenu za službu čistenia, je až po obhliadke znečisteného koberca či sedačky. Cenové ponuky po telefóne môžu byť maximálne orientačné.
  7. Poskytujú záruku vrátenia peňazí? Spoločnosť na tepovanie kobercov, sedačiek a čalúnenia, ktorá je presvedčená o svojich službách, vždy poskytne záruku nejakého druhu. Odolajte pokušeniu zaplatiť menej spoločnosti, ktorá neposkytuje záruku, pretože v prípade, že neodvedie svoju prácu profesionálne, tak určite budete potrebovať čistenie znova od niekoho iného. A v konečnom dôsledku zaplatíte oveľa viac.

Dúfam, že Vám tieto kroky pomôžu pri výbere kvalitnej firmy na tepovanie Vašich kobercov či čalúnenia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.