+421910281674

Tepovanie kobercov a sedačiek – DO HODINY SUCHÉ!

Extraktormi TRUVOX a POWR-FLITE.

ProfiCleanTatry © SYSTEM zahŕňa najširšiu škálu strojov a príslušenstva pre profesionálne čistenie kobercov a sedačiek, vyvinutých na riešenie problémov s čistením a tepovaním v akomkoľvek rozsahu.

Tepovacie prenosné zariadenia – extraktory TRUVOX alebo POWR-FLITE sa vyznačujú spoľahlivosťou a robustnosťou.
ProfiCleanTatry© Poprad vyvinul vlastnú metódu profesionálneho čistenia kobercov, sedačiek a čalúnenia, ktoré dosahujú lepšie výsledky ako iné dostupné systémy s dobou schnutia do jednej hodiny.
  • Kvalitný výsledok – koberec/sedačka je čistý, vyzerá ako nový, farby u živšie a pomalšie sa zašpiní
  • Extrémne krátka doba schnutie – SUCHÉ DO HODINY!
  • Prívetivé čistiace operácie – čas a úsilie operátora sa značne znížia
  •  
  •  

Čistiaca metóda ProfiCleanTatry©SYSTEM

zahŕňa všetky čistiace faktory pri čistení kobercov a sedačiek. Používa ich súčasne a optimálne: chemické pôsobenie , mechanické pôsobenie , vysávanie, teplota a čas.
Každý faktor bol optimalizovaný dizajnom špeciálnych systémov a použitím zariadení TRUVOX alebo POWR-FLITE, ktoré sú pridané k základnému stroju na vstrekovanie a extrakciu, ktorý je transformovaný na „ Profesionálny SET “ na čistenie kobercov, sedačiek či čalúnenia automobilov.

Systám vstrekovania a extrakcie

Vstrekovacím systémom sa do vlákien koberca nastrieka pod tlakom roztok vody a chemikálií a okamžite sa odsáva. Roztok a odstránené nečistoty sa zachytia priamo do nádrže na znečistenú vodu v stroji. Pri tejto metóde by sa vykonalo mnoho prechodov na dokončenie procesu čistenia. Na urýchlenie tejto metódy používame tzv. predsprej, ktorý sa aplikuje po vysávaní a urýchli čas čistenia.

Inovatívna metóda DO HODINY SUCHÉ ©

Doba schnutia koberca po čistení veľmi závisí od sacej sily – vákua. Pre stroje značky TRUVOX a POWR-FLITE bol vyvinutý a špeciálne navrhnutý – vákuový systém s vysokým zdvihom vody, ktorý im umožňuje dosiahnuť až o 50% vyšší zdvih než štandardné extraktory kobercov ako napr. K….er.

Je možné extrahovať až 95% rozprášeného roztoku.
To má za následok extrémne kratšiu dobu schnutia než pri normálnych tepovacích strojoch na koberce. Nielenže sa skráti čas schnutia, ale je aj lepší výsledný efekt čistenia .

Je to kvôli špecialnému roztoku extrahovanému z kobercových vlákien, ktorý obsahuje extra nečistoty, ktoré boli v koberci. Rovnaký reziduálny špinavý roztok, ak sa vyparí v koberci / ako sa to zvyčajne stáva/, by nechal osnovu koberca znečistenú. Pri použití stroja TRUVOX alebo POWR-FLITE je to vylúčené.

Špičkový extraktor TRUVOX vhodný na tepovanie kobercov, sedačiek a čalúnenia automobilov.

Hydromist HD20 extraktor

 

Systém vstrekovania a extrakcie s mechanickým predčesaním

Výsledok čistenia sa zlepšuje mechanickým pôsobením rotujúcej valcovej kefy. To umožňuje úplné čistenie každého vlákna odstránením nečistôt zo základov kobercových vlákien, ktoré sa ináč po niekoľkých dňoch po čistení znova zašpinia. Mechanické pôsobenie kefy ako napr. elektrický rozčesávač SEBO DUO je preto nevyhnutné na dosiahnutie profesionálneho výsledku.

Automatické dávkovanie chemikálií

Roztok vody a chemikálie sa zvyčajne získa priamym pridaním chemikálie do nádrže na roztok. Na dosiahnutie správnej koncentrácie je potrebné vypočítať množstvo pridávanej chemikálie podľa objemu nádrže na roztok. Po čistení sa zvyčajný odpadový roztok v nádrži normálne vyhodí.
Systém SMARTKIT umožňuje automatické miešanie chemikálie počas procesu čistenia. To vždy poskytuje správnu zmes bez plytvania chemickou látkou.

Opláchnutie koberca na odstránenie chemických zvyškov

Po vyčistení koberca chemickou látkou sa koberec odporúča opláchnuť. Je to preto, aby sa odstránili všetky lepkavé zvyšky, ktoré zostali, čoby spôsobilo, že koberec sa rýchlo znova znečistí. Osvedčilo sa nám použitie špičkového oplachovacieho prostriedku CHEMSPEC Optimal Rinse alebo Formula 90 Biosolv®.

Fáza oplachovania, aj keď je dôležitá, sa vykonáva len zriedka z dôvodu času, ktorý vyžaduje: bolo by potrebné vypustiť celú nádrž a naplniť ju len čistou vodou.
Pre modely TRUVOX alebo Powr-Flite je možné koberec opláchnuť jednoduchým pridaním oplachovacieho prostriedku do nádrže a pri jednom úkone extrahovať nečistoty a zároveň oplachovať.

Priemerná úroveň znečistenia (ADL) koberca je omnoho nižšia medzi prvým a ďalším čistením.

Údržba a regeneračné hĺbkové čistenie

Stroje TRUVOX alebo Powr-Flite dokážu pracovať ako v režime údržby, tak aj v regeneračnom režime. Toto sa nastavuje podľa množstva nečistôt, ktoré sa majú odstrániť a uplynutia času od predchádzajúceho čistenia.

Nižšia spotreba vody a kratšia doba schnutia

ProfiCleanTatry©SYSTEM – kombinované použitie mechanického pôsobenia, vysokej teploty a predĺženého chemického pôsobenia výrazne zvyšuje účinnosť čistenia. Preto môže byť pásik koberca vyčistený jednoduchým prechodom , a nie s mnohými priechodmi, ako sa to deje s tradičným systémom vstrekovania a používaním komerčných čistiacich prostriedkov. Jedna rada na záver: AK CHCETE ČISTIŤ KVALITNE – POUŽÍVAJTE PROFESIONÁLNE ČISTIACE PROSTRIEDKY.

extrakčné tepovanie koberca

extrakčné tepovanie koberca Truvox Hydromist HD20

Výsledkom je zníženie spotreby vody až o 75% v porovnaní s komerčnými prostriedkami a hobby technikou.

Okrem toho vysokovýkonný vákuový systém umožňuje regeneráciu vyššieho percenta vody ako tradičné stroje na vstrekovanie a extrakciu (približne 90% oproti 80%).

Po očistení je preto zvyškové riešenie v kobercových vláknach výrazne znížené a doba schnutia je extrémne skrátená: koberec môže byť suchý za 1 hodinu !

Znížená spotreba a rešpekt k životnému prostrediu

Použitím metódy ProfiCleanTatry©SYSTEM sa čas potrebný na čistenie jedného m2 znižuje až o 67% a od operátora sa vyžaduje oveľa menšie úsilie. Použitie vody a chemikálií sa môže znížiť až o 80% . Všetky tieto vlastnosti sa zhodujú s rastúcim dopytom sektora čistenia, ktorý je zodpovedný za využívanie zdrojov používaných v procese čistenia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.