ProfiCleanTatry © SYSTEM zahŕňa najširšiu škálu strojov a príslušenstva pre profesionálne čistenie kobercov a sedačiek, vyvinutých na riešenie problémov s čistením a tepovaním v akomkoľvek rozsahu.

Extraktor Santoemma Sabrina Maxi sa vyznačuje spoľahlivosťou a robustnosťou.

tepovač Santoemma Sabrina Maxi

extraktor Santoemma Sabrina Maxi

Santoemma vyvinula vlastnú metódu profesionálneho čistenia kobercov, ktoré dosahujú lepšie výsledky ako iné dostupné systémy.

    • Kvalitný výsledok : koberec je čistý a vyzerá ako nový a pomalšie sa zašpiní
    • Extrémne skrátená doba schnutia : koberec môže byť suchý za 1 hodinu !
  • Užívateľsky prívetivé čistiace operácie: čas a úsilie operátora sa značne znížia

Metóda Santoemma zahŕňa všetky čistiace faktory pri čistení kobercov a používa ich súčasne a optimálne: chemické pôsobenie , mechanické pôsobenie , teplota , čas a vysávanie . 
Každý faktor bol optimalizovaný dizajnom špeciálnych systémov a zariadení Santoemma, ktoré sú pridané k základnému stroju na vstrekovanie a extrakciu, ktorý je transformovaný na „ Profesionálny SET “ na čistenie kobercov.

Systém vstrekovania a extrakcie

Vstrekovacím systémom sa do vlákien koberca nastrieka roztok vody a chemikálií a okamžite sa odsaje. Roztok a odstránené nečistoty sa zachytia priamo do nádrže na znečistenú vodu stroja. Pri tejto metóde by sa obvykle na tejto kobercovej ploche vykonalo mnoho prechodov na dokončenie procesu čistenia.

Technológia VYSOKÝ VODNÝ STĹPEC

Doba schnutia koberca po čistení veľmi závisí od sacej sily – vákua. Pre stroje značky Santoemma bol vyvinutý špeciálne navrhnutý – vákuový systém s vysokým zdvihom vody, ktorý im umožňuje dosiahnuť až o 50% vyšší zdvih než štandardné extraktory kobercov. Je možné regenerovať až 95% rozprášeného roztoku.
To má za následok extrémne kratšiu dobu schnutia než pri normálnych extraktoch kobercov. Nielenže sa skráti čas schnutia, ale aj lepší výsledok čistenia .

Je to kvôli extra roztoku extrahovanému z kobercových vlákien, ktorý obsahuje extra nečistoty, ktoré boli v koberci. Rovnaký reziduálny špinavý roztok, ak sa vyparí v koberci, ako sa to zvyčajne stáva, by nechal koberec nie taký čistý ako u strojov Santoemma.

Systém vstrekovania a extrakcie s mechanickým čistením

Výsledok čistenia sa zlepšuje mechanickým pôsobením rotujúcej valcovej kefy. To umožňuje úplné čistenie každého vlákna odstránením nečistôt zo základov kobercových vlákien, ktoré inak po niekoľkých dňoch po čistení znovu nabrúsia. Mechanické pôsobenie kefy je preto nevyhnutné na dosiahnutie profesionálneho výsledku.

Automatické dávkovanie chemikálií

Roztok vody a chemikálie sa zvyčajne získa priamym pridaním chemikálie do nádrže na roztok. Na dosiahnutie správnej koncentrácie je potrebné vypočítať množstvo pridávanej chemikálie podľa objemu nádrže na roztok. Po čistení sa zvyčajný odpadový roztok v nádrži normálne vyhodí.
Systém SMARTKIT umožňuje automatické miešanie chemikálie počas procesu čistenia. To vždy poskytuje správnu zmes bez plytvania chemickou látkou.

Opláchnutie koberca na odstránenie chemických zvyškov

Po vyčistení koberca chemickou látkou sa odporúča opláchnuť. Je to preto, aby sa odstránili všetky lepkavé zvyšky, ktoré zostali, čo spôsobí, že koberec sa rýchlo znova znečistí.
Fáza oplachovania, aj keď je dôležitá, sa vykonáva len zriedka z dôvodu času, ktorý vyžaduje: bolo by potrebné vypustiť celú nádrž a naplniť ju len čistou vodou.
Pre modely Santoemma vybavené systémom SMARTKIT je možné koberec opláchnuť jednoduchým otočením páky. Preto nie je plytvanie chemikáliou a šetrí sa čas. Opláchnutie koberca na konci procesu čistenia spôsobí, že pôda bude znovu znečistená tak pomaly, ako keby bola nová.
Priemerná úroveň znečistenia (ADL) koberca je omnoho nižšia medzi jedným čistením a ďalším čistením.

Údržba a regeneračné hĺbkové čistenie

Stroje Santoemma dokážu pracovať ako v režime údržby, tak aj v regeneračnom režime. Toto sa nastavuje podľa množstva nečistôt, ktoré sa majú odstrániť a uplynutia času od predchádzajúceho čistenia.
Na regeneračné hĺbkové čistenie sa nastrieka prúdom vody, ktorý postačuje na úplné vyčistenie aj veľmi špinavého koberca. Pri údržbovom čistení sa nastrieka menšie množstvo vody.

Nižšia spotreba vody a kratšia doba schnutia

Kombinované použitie mechanického pôsobenia, vysokej teploty a predĺženého chemického pôsobenia výrazne zvyšuje účinnosť čistenia. Preto môže byť pásik koberca vyčistený jednoduchým prechodom , a nie s mnohými priechodmi, ako sa to deje s tradičným systémom vstrekovania.

extrakčné tepovanie koberca

extrakčné tepovanie koberca Santoemma Sabrina Maxi

Výsledkom je zníženie spotreby vody až o 75% v porovnaní so základným systémom vstrekovania a extrakcie.

Okrem toho vysokovýkonný vákuový systém umožňuje regeneráciu vyššieho percenta vody ako tradičné stroje na vstrekovanie a extrakciu (približne 90% oproti 80%).

Po očistení je preto zvyškové riešenie v kobercových vláknach výrazne znížené a doba schnutia je extrémne skrátená: koberec môže byť suchý za 1 hodinu !

Znížená spotreba a rešpekt k životnému prostrediu

Použitím metódy Santoemma sa čas potrebný na čistenie jedného m2 znižuje až o 67% a od operátora sa vyžaduje oveľa menšie úsilie. Použitie vody a chemikálií sa môže znížiť až o 80% . Všetky tieto vlastnosti sa zhodujú s rastúcim dopytom sektora čistenia, ktorý je zodpovedný za využívanie zdrojov používaných v procese čistenia.