+421910281674

10 DÔVODOV POUŽITIA METÓDY ZAPUZDRENIA NA ČISTENIE KOBERCOV

cistenie-kobercov-enkapsulacnou-metodou

Autor: Angela Jannová

Čistiaca metóda zapuzdrenia tzv. enkapsulácia pomáha hotelom, kongresovým centrám a ubytovacím zariadeniam s vysokou premávkou predlžovať čas medzi jednotlivými čisteniami.

enkapsulacia-cistenie-kobercov-poprad
Enkapsulácia – čistenie kobercov

Pokiaľ ide o čistenie kobercov, väčšina odborníkov v oblasti upratovania a správcov budov si myslí, že koberce sa čistia iba pomocou extraktorov. Aj keď je to veľmi efektívny spôsob čistenia kobercov, nie je to jediný spôsob.

Inou metódou často používanou na čistenie kobercov, ktorá dopĺňa extrakciu kobercov, je metóda zapuzdrenia – enkapsulácia. Tá prináša šetrnejšie použitie vody a čistiacich prostriedkov. A ako bonus – koberec má po čistení veľmi nízku zostatkovú vlhkosť. JE DO HODINY SUCHÝ!

„Ako extrakcia, tak enkapsulácia sa môžu ukázať ako efektívné a obe majú mnoho výhod,“ tvrdí Daniel Petruľa, obchodný riaditeľ zo spoločnosti ProfiCleanTatry © Poprad , distribútorom širokej škály profesionálných čistiacich strojov a prostriedkov na čistenie, tepovanie a ošetrovanie kobercov.

Aké sú konkrétne výhody zapuzdrenia – enkapsulácie?

Tu je 10 najčastejších dôvodov spoločnosti ProfiCleanTatry © Poprad na čistenie kobercov pomocou metódy zapuzdrenia – enkapsulácie:

1. Enkapsulačná metóda predlžuje optimálny vzhľad koberca.

2. Koberec zvyčajne schne za menej ako hodinu, takže zariadenie je možné rýchlejšie uviesť do prevádzky.

3. Zariadenia používané na zapuzdrenie sú obvykle ľahšie na obsluhu ako extraktory; v skutočnosti väčšina profesionálov v oblasti čistenia už má nízkorýchlostné rotačné stroje, ktoré sa môžu použiť na zapuzdrenie.

4. Pri prepočte nákladov na vyčistenie m2, je spôsob enkapsulácie veľmi efektívny, pretože v kratšom období sa vyčistí viac kobercov. V priemysle profesionálneho čistenia kobercov sa to označuje ako „vysoká miera efektivity“.

5. Pri použití extraktorov na čistenie a tepovanie lepených kobercových dlaždíc alebo lepených kobercov, existuje vždy riziko, že sa koberec uvoľní z podlahy. Platí to aj pri použití vysokootáčkového stroja, ktorý môže “vytrhnúť” rohy kobercových dlaždíc a spôsobiť, že sa okraje zdvihnú alebo zvlnia.

6. Extrakčné čistenie kobercov používa na čistenie 100 metrov štvorcových asi 40 litrov vody; zapuzdrenie používa asi štyrikrát menej = cca 10 litrov.

7. Zapuzdrenie minimalizuje možnosť vzlínania (keď sa nečistoty filtrujú na povrch koberca).

8. Naučiť sa spôsob enkapsulácie je minimálny v porovnaní s použitím extraktora kobercov.

9. Nečistoty získané pomocou enkapsulačného systému sa zvyčajne zhromažďujú pomocou vysávača; použitím extrakčnej metódy sa litre znečistenej vody vypúšťajú do kanalizácie.

10. Metóda zapuzdrenia predlžuje frekvenciu opätovného čistenia kobercov. „To znamená úsporu nákladov, je menej rušivá pre používateľov budov a je oveľa šetrnejšia k životnému prostrediu,“ dodáva Daniel Petruľa z ProfiCleanTatry © Poprad a dodáva, že najlepšie výsledky v enkapsulačnom čistení dosahujú v spojení orbitálno-rotačného stroja ORBOT Vibe a čistiaceho prostriedku ORBOT Environ.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.