+421910281674

Čistenie zámkovej dlažby od oleja a odstránenie mastných škvŕn

Všetci, ktorí sa rozhodujete pre zámkovú dlažbu, alebo ju už máte, určite poznáte jej výhody.

Zámková dlažba má však aj svoje negatíva, ktoré sa prejavujú časom pri pôsobení poveternostných a ľudských vplyvov. Na začiatku je dlažba pekná, má sviežu farbu a škáry sú vyplnené jemným pieskom. Avšak vplyvom času aj zámková dlažba čelí opotrebeniu a poveternostným vplyvom počasia, čo sa prejavuje zmenou pôvodného vzhľadu dlažby, stratou farby, burinou v škárach, povlakom z machu a lišajníkov, či rôznými olejovými alebo mastnými škvrnami.

Príjazdové cesty k domu, chodníky v záhrade, firemné parkoviská čelia v exteriéri náročným podmienkam. Obvykle sa problémom s dlažbou začneme zaoberať v čase, keď je už dlažba v zlom stave. O dlažbu sa však treba starať už od začiatku.

Impregnácia zámkovej dlažby

Nechajte si poradiť a buďte o krok vpred. Proces impregnácie dlažby by mal nastať hneď po osadení novej zámkovej dlažby. Najlepšie po vyšpárovaní zámkovej dlažby pieskom.

Hlavnou úlohou impregnačných náterov alebo postrekov je dlažbu chrániť voči poveternostným vplyvom počasia. Impregnácia znižuje možnosť rastu mikroorganizmov, zvyšuje odolnosť a udržiava farebnú stálosť povrchu. Existuje množstvo prostriedkov, ktoré slúžia alebo sa len tvária ako ochranná vrstva.

S naším prostriedkom Eclipse Penetrating Floor Sealer od svetoznámeho amerického výrobcu Pioneer Eclipse, bude Vaša dlažba naozaj chránená, ľahšie sa čistí a udržiava, a to hlavné: ušetrí Vám nemalé peňažné prostriedky za opakované čistenia.

Takéto ošetrenie má trvácnosť až 5 rokov v závislosti od miesta a miery zaťaženia, v ktorom sa zámková dlažba nachádza. Cena za impregnáciu týmto prostriedkom je približne 3,50 € za meter štvorcový.

Odstránenie oleja a mastných škvŕn zo zámkovej dlažby

Čistiace prostriedky /distribuované našou spoločnosťou/ na odstraňovanie škvŕn a mastného znečistenia, patria medzi najúčinnejšie na trhu. Tieto čistiace prostriedky môžete aplikovať ručne, alebo v spolupráci s rotačnými čistiacimi strojmi či s vysokotlakovými čističmi.

Účinným čistiacom prostriedkom je čistič kameňa, dlažby a podlahy Amtech DYNAX.

Ide o extra silný čistič, ktorý pomocou rotačných čistiacich strojov zbaví povrch zájdenej špiny a nečistôt, škvŕn či mastnôt od oleja a podobne. Stáť vás to bude približne 6€ na vyčistenie až 100m2 povrchu.

V prípade chemického čistenia však niekedy môže ísť o dlhodobejší proces, keďže aj povrch môže byť v rôznom stave.

Osvedčil sa nám aj čistiaci prostriedok Pioneer Eclipse Heavy Duty – Priemyselný silný čistiaci prostriedok na podlahy s odmasťovacím účinkom. Používa sa  na všetky umývateľné povrchy pomocou mopu, ako sprej alebo na použitie v podlahových čistiacich strojoch.