+421910281674

Prečo toalety zle voňajú?

ako-sa-zbavit-zapachu-na-toaletach

Odstránenie zápachu

Autor: Daniel Petruľa

Odstránenie zápachu na toalete
Čistenie a odstránenie zápachu

Nič neznechutí ľudí rýchlejšie ako špinavé a zapáchajúce toalety. Používanie toalety mimo domova vždy prináša určitú mieru neistoty. Čistý, voňavý priestor okamžite odstráni pochybnosti. Štúdie v skutočnosti ukazujú, že dobre udržiavaná toaleta vysiela signál, že sa jedná o dobre udržiavanú spoločnosť, reštauráciu, hotel atď, v ktorej sa vedenie stará o svojich zamestnancov a zákazníkov. 

Ale keď zákazník otvorí dvere toalety a je zasiahnutý kombináciou moču, plesní a chemického osviežovača vzduchu, ktorý dráždi jeho nos, stráca dôveru … a môžete prísť o dobrého zákazníka. Prieskum, ktorý uskutočnila spoločnosť Research Corporation, zistil, že 69% respondentov by nejedlo v reštaurácii s nečistou toaletou a 39% okamžite opustilo zariadenie, pretože toalety zapáchali.

Tak prečo toalety smrdia a čo môžete urobiť, aby ste to napravili? 

Tvorba zápachu na toalete

Existuje zrejmý dôvod, prečo toaleta zapácha – moč a výkaly smrdia. Je to urážlivé, ale to je náš vinník. Ak je Váš ventilačný systém v dobrom stave, tento zápach sa rýchlo rozptýli. Ak to tak nie je, skontrolujte svoj systém. 

Ak vaša toaleta stále zapácha, najmä hneď po vyčistení, je tu aj iná pravdepodobná príčina.

  • Tvorba plesní a baktérií: Ak z Vašej toalety cítiť zatuchnutý zápach z podlahových odtokov, je to zrejme miesto, kde sa vytvorili plesne. Uvedomte si, že plesne a baktérie môžu rásť aj okolo svietidiel a stropov zo sadrokartónovej dosky. 
  • O 5 minút 12: Vyzerajú vaše soklové lišty hneď po vytieraní špinavé? Ak áno, pravdepodobne tiež zapáchajú. To je štádium o 5 minút 12 spôsobený znečistením mopovou vodou, ktorá pri čistení striekla na steny. Voda zaschne, ale kontaminanty sa nalepia na povrch a vyzerajú horšie.
  • Špinavá škárovacia hmota: Toto je veľká príčina, pokiaľ ide o zápach z toalety. Robustná, neporézna a dizajnová dlaždica je vynikajúcim materiálom pre toalety. Drážka medzi dlaždicami je však pórovitá špongia. Moč si nájde cestu do injektážnej malty, od ostriekania, zlého zamerania alebo kvapiek na topánkach a nasiakne priamo do nej. Tam sa usadí a poskytuje bohatý potravinový zdroj pre zápachové baktérie. 
  • Chemické osviežovače vzduchu: Majitelia firiem sa môžu pokúsiť zakrývať nepríjemné pachy toalety sprejom chemického osviežovača vzduchu. Nielenže sa tým nenapraví základný problém, ale pridá sa aj ďalšia vrstva zápachu, ktorá vytvára nepríjemný zápach rôznych pachov. 

Odstránenie zápachu na toalete

Plesne a baktérie sú bežnými nosičmi pachov na toalete. Teplé a vlhké prostredie poskytuje spórám ideálne miesto na rast, prosperovanie a rozšírenie tohto rozptyľujúcého zápachu. Pleseň očistite bieliacim roztokom a tvrdou kefou. Opláchnite čistou vodou. Zvýšené vetranie a sušenie mokrých povrchov po vyčistení dôkladne zabráni opätovnému rastu plesní. 

Ak Vaša toaleta zapácha ako kanalizačný plyn, skontrolujte odtok pod podlahou. Toto zariadenie používa vodu na blokovanie vstupu plynu do priestoru. Riešenie tohto problému je ľahké – nalejte pohár vody do odtoku. Urobte to každé dva týždne podľa stanoveného plánu, aby ste zabránili vyschnutiu pasce. 

Čistenie toalety – odstránenie nečistôt a zápachu

Úplné vyčistenie obkladov a podláh je jediný spôsob, ako úplne odstrániť nepríjemný zápach. Nechajte to na profesionálov. Tradičné mopy, vedrá a handry však túto prácu neurobia. V skutočnosti môže každodenné čistenie handrou alebo mopom z mikrovlákien problém skutočne zhoršiť, pretože hrubá textúrovaná zálievka pôsobí ako malá stierka a vytiera špinavú vodu z mopu na seba. 

Vedci merali množstvo kreatinínu, látky vylučovanej močom, ponechaného na dlaždici a škárovacej malty po vyčistení novou handrou, novým mopom z mikrovlákna a systémom na extrakciu tekutín s vysokým prietokom, tiež známym ako extraktor. Pri všetkých troch metódach bola použitá čistá voda bez chemických čistiacich prostriedkov. 

Mopy, handry aj mikrovláknové utierky, odstránili zo zálievky iba slabých 38% kreatinínu a 75% z dlaždice. Extraktorom odstránili pôsobivých 98% kreatinínu z dlaždíc aj z malty. 

Extraktory majú tiež ďalšie výhody v boji proti zápachu. Nestriekajú špinavú vodu, takže neroztierajú baktérie po podlahe a nechávajú podlahu úplne suchú, čím bránia rastu plesní. 

Pre dokonalé vyčistenie toalety a odstránenie zápachu volajte profesionálov ProfiCleanTatry © Poprad.

Profesionálne čistenie ProfiCleanTatry © Poprad
ProfiCleanTatry © – prvá voľba v ČISTENÍ