+421910281674

Tipy pre začínajúcich podnikateľov v oblasti tepovania

kurz-tepovania-kobercov-a-sedaciek

Účinné prípravky na čistenie a tepovanie kobercov a sedačiek

Ak ste rozhodnutý podnikať v oblasti tepovania kobercov, sedačiek a čalúnenia, tak výber správných čistiacích prípravkov bude alfou a omegou pre Váš biznis.

Ak chcete byť v tejto oblasti úspešný, tak verte, že podiel Vašeho úspechu bude z 30% záležať na Vašich komunikačných schopnostiach a zvyšných 70% bude závislých na Vašom vybavení, čistiacích prostriedkoch a vedomostiach..

Univerzálné čistiace prostriedky neexistujú.

Výber správného čistiaceho prostriedku je kľúčovým faktorom. V praxi budete musieť čeliť rôzným druhom vlákien, strihov, osnov kobercov a čalúnenia, na ktorých budete musieť riešiť rozličné typy znečistenia a škvŕn.

Je naivné si myslieť, že jedným univerzálným čistiacim prostriedkom budete v čistení úspešný.

Spoločnosti Chemspec, AmtechUK a Pioneer Eclipse majú v ponuke viac ako 100 druhov čistiacich prípravkov, špeciálne určených na čistenie, tepovanie a údržbu kobercov a tkanin, vďaka čomu dokážu všetky tieto situácie spoločne s Vami úspešne vyriešiť.

Na aké problémy pri tepovaní sa pripraviť?

Je rozdiel, ak budete čistiť koberec v materskej škôlke, kde je väčšinou biologické znečistenie alebo budete riešiť koberce v kancelárii autoservisu, kde mechanici na topánkach nanosia olejové škvrny z dielne. Zároveň je rozdiel, či budete čistiť reštauráciu, kde budú na kobercoch škvrny od jedla a nápojov alebo budete čistiť hotelovú recepciu, cez ktorú denne prejdú stovky ľudí a nanosia tam nečistoty zvonka.

Ak sa budete orientovať viac na domácnosti, tak tento sektor má tiež svoje špecifiká. Sú tu otázky: Má domácnosť nejaké zvieratá? Majú doma malé deti? Netrpí niekto alergiami? Budete vedieť vyčistiť hrdzu pod radiátorom, odstrániť žuvačku, šminky, rúž, fixku? A čo keď bude koberec z vlny alebo hodvábu? Toto je len zopár príkladov, na ktoré veľmi rýchlo narazíte.

Mydlo do koberca nepatrí!

Veľká časť zákazníkov sa stretla s tým, že sa im koberce po prvom čistení začali oveľa rýchlejšie špiniť. Je to väčšinou tým, že tepovacia firma použila nevhodný čistiací prostriedok alebo čistiací prostriedok na báze mydla a iných tenzidov. Tým sa po tepovaní usadili v koberci zvyšky čistiacich prostriedkov, ktoré následne priťahujú na seba nečistoty ako magnet. Každým ďalším takýmto tepovaním sa tieto zvyšky nabaľujú na seba a výsledný stav je hrozný.

Spoločnosti Chemspec a AmtechUK do svojich čistiacích prostriedkov tieto mydlá a tenzidy nepridávajú. Ich čistiace prípravky a koncentráty fungujú na rôznych bázach, ktoré nezanechávajú na čistenom povrchu zvyšky a tak kobercom ostanú vlastnosti ako keď boli nové a taktiež sa pomalšie špinia.

Aký čistiaci prostriedok použiť?

Čistenie a tepovanie kobercov a čalúnenia prechádza rýchlym vývojom a keď chcete byť úspešný v tomto odvetví, budete potrebovať silného a stabilného dodávateľa týchto čistiacich prostriedkov. Dobrá správa – sme to MY = ProfiCleanTatry© Poprad.

Na začiatok Vášho podnikania nepotrebujete milión prípravkov. Vieme Vám poradiť a ponúknuť základné prostriedky na tepovanie a odstraňovanie škvŕn ako sú predspreje Chemspec Enz-All, Amtech Extreme na syntetické koberce, prostriedok na tepovanie Chemspec Formula90 či odstraňovač škvŕn Amtech ZipIT alebo odstraňovač žuvačiek Rid-A-Gum.

Pomocou týchto základnch čistiacich prostriedkov si dokážete poradiť s väčšinou kobercov a sedačiek na našom trhu.

V prípade akýchkoľvek otázok alebo dobrej rady ma neváhajte kontaktovať mailom na profi@proficleantatry.sk alebo na tel.č. 0903 738 657. Keď to bude v mojích silách tak veľmi rád poradím. S pozdravom Daniel Petrruľa.

ProfiCleanTatry© Poprad – ” prvá voľba v čistení”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.